دوره آموزشی
پایگاه های استنادی و شاخص های علم سنجی: رویکردی نوین به منظور افزایش اثربخشی پژوهش
  زمان برگزاری: 8 مهر 1400     موضوع دوره: جست‌وجوی تخصصی در وب  
جلسات: 8 مهر 1400 از ساعت 10:00 تا 14:00
هزینه دوره: 120 هزار تومان
سرفصل و محتوای دوره:

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی و انواع آن،آشنایی با موتورهای کاوش: اجزاء و انواع آن تسلط بر شیوه‌‏های جستجو در آن‌ها

آشنایی کامل با گوگل پژوهشگر و تسلط بر شیوه ‏های جستجو در آن،شیوه ساخت پروفایل پژوهشی در گوگل پژوهشگر برای پژوهشگران،آشنایی با پایگاه‌های اطلاعاتی استنادی و تسلط بر شیوه‌‏های جستجو در آن‌ها،آشنایی با مفهوم مجلات الکترونیکی،آشنایی با انواع مجلات الکترونیکی رایگان و غیر رایگان و تسلط بر شیوه‌‏های جستجو در آن‌ها،آشنایی با راهبردهای جستجو و تسلط بر این راهبردها از طریق کار عملی،آشنایی با پایگاه‌های اطلاعاتی داخلی و تسلط بر شیوه‌‏های جستجو در آن‌ها

 اهداف:

همان‌طور که واضح است هر پژوهش علمی بر پایه ها، ارکان و نتایج مطالعات و تحقیقات پیشین استوار است. بنابراین، هر پژوهشگری باید مرتبط ترین دستاوردهای پژوهش‌های پیشین را مورد شناسایی قرار دهد.به طور کلی منابع پژوهشی به دو صورت منابع غیرپیوسته (در هر دو قالب چاپی و غیرچاپی)و منابع پیوسته (Online) موجود می باشند. همچنین دسترسی به منابع فوق به شیوه‌های مختلفی امکان پذیر می باشد.

هدف اصلی برگزاری این دوره آشنایی با انواع پایگاه‌‏های اطلاعاتی تحت وب خارجی و داخلی و همچنین تسلط بر مهارت‏‌ها و استراتژی‏‌های جستجوهای پیشرفته و حرف‌ه‏ای در پایگاه‌‏های اطلاعاتی تخصص‏‌ها و رشته‌‏های مختلف علمی می‏باشد.

 مخاطبان دوره:

دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد و دانشجویان دکتری

ثبت نام
ایرانداک در شبکه‌های اجتماعی